LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Era e fortë dëmton linjat elektrike/ Disa zona në Milot e Lezhë mbeten në ‘terr’

11 Janar 2022, 15:07, Aktualitet CNA
Era e fortë dëmton linjat elektrike/ Disa zona në Milot e

Moti i keq me erë të fortë kanë krijuar probleme me energjinë elektrike në disa zona të Kurbinit.

Në malësinë e Kurbinit dhe disa fshatra nga pasditja e djeshme, si rezultat  i erërave të fuqishme është ndërprerë energjia elektrike nga dëmtimet e linjave.

Sa mësohet nga OSHE Kurbin grupet e tyre janë në terren për riparimin e linjave.

Pa energji janë dhe disa fshatra në Krujë si Thumana, Bubqi dhe malësia e Krujës.

Nga ana tjetër probleme janë krijuar edhe në Lezhë. Era e fortë ka dëmtuar linjat elektrike duke krijuar probleme të shumta në furnizimin me energji elektrike në Ishull Shëngjin, Zadrimë, Zejmen, Kallmet, Malësi e Lezhës e Shëngjin./CNA.al

Lajmet e fundit nga