LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Çfarë lënde u përdor nga brenda selisë ndaj protestuesve”/ Prokuroria thellon hetimet për banditët e Bashës

11 Janar 2022, 11:52, Aktualitet CNA
“Çfarë lënde u përdor nga brenda

Nga 34 të arrestuar për protestën tek PD,  vetëm për 5 prej tyre, prokuroria ka kërkuar  arrest shtëpie.

Gazetarja Klodjan Lal aka zbardhur disa detaje nga dosja e prokurorisë.

Referuar prorkurorisë, rezulton se mbështetësit e Lulzim Bashës kanë goditur me sende të forta protestuesit si dhe kanë hedhur mbi ta lëndë të ndryshme.

Prokuroria, sipas gazetares Lala,  është duke hetuar për të vërtetuar se çfarë lënde u përdor nga brenda selisë së Partisë Demokratike, në drejtim të protestuesve.

1.Shaban Halili, detyrim paraqitje
2. Gentjan Lamnica, detyrim paraqitje
3. Agron Gjura, detyrim paraqitje
4. Xhevahir Georgiev, arrest në shtëpi
5. Alban Zaimi, detyrim paraqitje
6. Arkimed Lushaj, detyrim paraqitje
7. Hajredin Gjura, arrest në shtëpi
8. Denis Luku, arrest në shtëpi
9. Valdrin Dervishaj, detyrim paraqitje
10. Arben Dervishaj, detyrim paraqitje
11. Orges Dervishaj, detyrim paraqitje
12. Qendrim Dervishaj, detyrim paraqitje
13. Arben Dervishaj, detyrim paraqitje
14. Selman Krasniqi, arrest në shtëpi

15.Albano Stolaj detyrim paraqitje
16. Ber Begeja, detyrim paraqitje
17. Dyleman Marku, arrest në shtëpi
18. Emiliano Çekini, detyrim paraqitje
19. Gjon Pepaj, detyrim paraqitje
20. Klavdo Çekini, detyrim paraqitje
21. Armando Çardaku, detyrim paraqitje
22. Agustin Pali, detyrim paraqitje
23. Oltion Zenelaj, detyrim paraqitje
24. Albi Peti, detyrim paraqitje
25. Arian Mezini, detyrim paraqitje
26. Stivi Luku, detyrim paraqitje
27. Orian Meta, detyrim paraqitje
28. Sokol Ndreu detyrim paraqitje
29. Vendim Demaj, detyrim paraqitje
30. Agim Deda detyrim paraqitje
31. Ardian Myrto, detyrim paraqitje

32.Ylli Gosturani, detyrim paraqitje
33. Armando Alldervishi detyrim paraqitje
34. Mirash Rrathtori, detyrim paraqitje

Lajmet e fundit nga