LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmeti “shkundi” Shqipërinë/ IGJEUM del me njoftimin zyrtar

9 Janar 2022, 22:50, Aktualitet CNA
Tërmeti “shkundi” Shqipërinë/ IGJEUM del me njoftimin

IGJEUM ka njoftua lidhur me lekundjet e tërmetit që u ndjenë mbrëmjen e kësaj të diele thuajse me të gjithë vendin. Tërmeti me magnitudën 5.8 ballë ka qenë në kufirin midis Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë.

?Per momentin kemi termet me M-5.8 Richter. Ndodhet ne kufi midis Maqedonise dhe Greqise dhe rreth 5 km ne lindje te Pogradecit,?- thuhet nje njoftimin e IGJEUM./CNA.al

Lajmet e fundit nga