Sulme me tritol dhe granata për larje hesapesh/ Zbardhet emri i personit që iu bë atentat

7 Janar 2022, 07:23, Kronika CNA
Sulme me tritol dhe granata për larje hesapesh/ Zbardhet emri i personit

Rreth orës 02:50 të mëngjesit, në Unazën e Re, në afërsi të rrethit të Selitës, në rrethana ende të paqarta ka shpërthyer dyshohet lëndë plasëse në mjetin në lëvizje, me drejtues shtetasin Mikel Harizaj, 42 vjeç dhe pasagjer shtetasin S. D., 26 vjeç.

Harizaj, raportohet se  është një emër i njohur për policinë.

Në vitin 2009, ai është arrestuar  pas një sherri në një lokal, ka tentuar të vrasë 3 persona duke u hedhur një granatë.

Në atë kohë u raportur se ngjarja kishte ndodhur për motive të dobëta dhe Harizaj pasi ishte konfliktuar me tre persona, kishte kishte shkuar tek makina  e tij, ku ka marrë një granatë dore dhe më pas e ka hedhur në drejtim të personave me të cilët kishet bërë sherr.

Nga shpërthimi i granatës është plagosur rëndë shtetasi G. A., dhe më lehtë dy të tjerët./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga