119 kg kokainë në Bana-King/ "Ju pritet koka”, dy zyrtarëve

7 Janar 2022, 08:45, Kronika CNA
119 kg kokainë në Bana-King/ "Ju pritet koka”, dy

Dy persona janë arrestuar në lidhje me sasinë e 119 kg kokainë të kapur në kontejnerin e bananeve, pak ditë më parë, në një magazinë në Vaqarr.

Sipas gazetares  Klodiana Lala në pranga janë vënë shtetasit Julian Merhori, agjent doganor në Portin e Durrësit si dhe Bujar Qurku, inspektor i AKU.

Një ditë më parë janq shoqëruar dhe pyetur të paktën 9 punonjës të skanerit në portin e Durrësit, agjentë doganore dhe punonjës të Autoritetit Kombëtar Ushqimor, në lidhje me kontejnerin me banane, ku ishin fshehu 119 kg kokainë, raporton Lala.

Shoqërimi i tyre u bë për faktin se skaneri doli i pastër, pavarësisht se në mjet kishte drogë./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga