Partizani tenton bomberin e Përfaqësuese së Kosovës

6 Janar 2022, 13:28, Sport CNA

Partizani ka spostuar të gjithë vëmendjen te merkato teksa në ?radarët? e klubit nga kryeqyteti është shfaqur edhe emri i ish-sulmuesit të Kukësit, Mirlind Daku. ?Panorama Sport? shkruan se Partizani po negocion me klubin e Osijekut në Kroaci për ta marrë 24-vjeçarin në formulën e huazimit.

Mesa duket të kuqtë kanë si synim për të përforcuar repartin e sulmit, aty ku në 15 javë kampionat janë shënuar po aq gola. 24-vjeçari nga Kosova gjatë këtij sezoni me fanellën e Osijekut në elitën e futbollit kroat është aktivizuar në total në 12 ndeshje ku ka arritur të shënojë dhe 3 gola.

Gjithashtu përveç fanellave të Kukësit dhe Osijekut, Mirlind Daku ka mbajtur veshur gjithashtu dhe fanellën e Ballkanit dhe Llapit në Superligën e Kosovës.

Lajmet e fundit nga