Marrëveshje me Bashën, për të qëndruar në krye të PD?/ Rama jep përgjigjen e prerë, mesazh dhe Berishës

30 Dhjetor 2021, 11:10, Politikë CNA
Marrëveshje me Bashën, për të qëndruar në krye

Kryeministri Edi Rama gjatë një deklarate për mediat, ndër të tjera është pyetur nga gazetarët edhe nëse mes tij dhe Lulzim Bashës ka një marrëveshje që ky i fundit që qëndrojë në krye të partisë më të madhe opozitare në vend.

Por, Rama nuk i ka kursyer ironitë duke i quajtur si Bashën dhe ish-kryeministrin Berisha, si ?një marrëzi e ndarë përgjysëm?.

?Lulzim Basha është një nga dy anët e një marrëzie që po e çon PD drejt një fundi të merituar për shkak se është një fund i përgatitur me vite, jo nga unë, jo nga ne, ju nga ju, as nga shqiptarët që e votojnë dhe e mbështesin si tifozët e një skuadre futbolli. Por pikërisht nga këto dy figura që janë shëmbëlltyra e gjithë asaj që është përgatitur me këmbënguljen e verbër në përsëritjen e të njëjtës gjë në kërkim të kotë të rezultateve të tjera.

Një forcë politike që nuk ka prodhuar asgjë veç mite fitoresh të vjedhura, dhe sherre që kanë dëmtuar vendin, me një përpjekje për tu rikthyer në pushtet pa pasur asnjë kapacitet real për të qeverisur.

Për mua është shumë e qartë. Nuk kam asnjë punë me asnjërin. Janë dy burra në një hall të madh, dhe hallin e tyre nuk e zgjidhim ne.

Nuk bëj parashikime, por si janë gjërat skam asnjë arsye as dëshirë të merrem me njërin as tjetrin, edhe kohën që ma kanë marrë nuk do ua jap më.

Skam asnjë preferencë, është një marrëzi e ndarë përgjysëm?-tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga