Connect with Us

Dy fake news për largimin e Ben Blushit dhe Top Channel

Aktualitet

Dy fake news për largimin e Ben Blushit dhe Top Channel

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Sot nëpërmjet një email-i dërguar stafit, Ben Blushi, drejtori prej katër vitesh i Top Channel ka dhënë dorëheqjen.

Thuhet se ai nuk do të paraqitet më në detyrë dhe sipas zërave që erdhën menjëherë pasi email-it të shpërndarë nga Ben Blushi, u tha se ai ishte dorëhequr, ishte larguar, apo filluan dhe intriga dhe fake news të llojit, se dikush tjetër e kishte blerë televizionin.

Në fakt sipas të gjitha të dhënave që ka CNA.al, Ben Blushit i mbaronte kontrata në muajin janar të vitit 2022, e cila ishte firmosur në janar të vitit 2018. Pra, katër vite më parë, një kontratë 4-vjeçare e përfunduar nga palët.

Tani palët nuk kanë gjetur një ujdi të re, apo nuk kanë mundur të dakordësojnë shumë nga temar që duhet të diskutonin, punën e bërë në këto katër vite, sukseset apo dështimet e Ben Blushit, kjo është një çështje që e di ai dhe aksionerët e Top Channel.

LEXO EDHE:  Vjollca Hoxha humbet gjyqin për Top Channel/ Gjykata i jep të drejtë aksionerëve të shumicës

Por, CNA.al ka saktësuar se nuk ka asnjë ndryshim të aksionerëve të Top Channel.

Pra, nuk ka një shitje aksionesh.

Nga ana tjetër, ka dalë një lajm sikur “Kastrati Group” ka bërë blerjen e Top Channel. Kjo është një fake news. Një lajm totalisht i pavërtetë.

Top Channel vazhdon aktualisht të ketë të njëjtët aksionerë.

Kjo është e vërteta. Nuk ka shitje të aksioneve. Por, vetëm një largim të Ben Blushit nga drejtimi i Top Channel për shkak të përfundimit të një kontrate.

Dorëheqjet, debatet apo çfarë ka ndodhur mes tij, zonjës Hoxha apo dhe trashëgimtarëve të tjerë të Dritan Hoxhës, janë ende të paqarta për publikun./CNA.al

Ekskluzive/ Ben Blushi largohet nga Top Channel

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

“Nuk do të gjeni asnjë në zyrat e PD/ Ironia e Elezit: Një saldator nesër vlen sa një mbretëri

Publikuar

-

Nga

Takimi i Shehajt me Yuri Kim/ Elezi: Fasadë, nuk e zgjidh dot ngërçin në PD

Ish kreu i PD-së në Kukës, Ibsen Elezi ka reaguar lidhur me protestën e thirrur nga ish kryeministri Sali Berisha.

 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Elzi shkruan se pjesmarrja masive e anëtarësisë nuk është tregues force, por tregues vullneti.

 

Sipas tij, nesër demokratët fatkeqesisht, nuk do gjejnë asnje drejtues në zyrat e PD. Ndërkohë, Elezi nuk ka kursyer as ironinë teksa shkruan se një saldator nesër vlen sa një mbretëri. 

“1 dite, sa 4 vjet !
Dita e neserme vlen shume per çdo demokrat, pjesmarrja masive e antaresise nuk eshte tregues force por tregues vullneti. Nese neser, pavaresisht arsyes, deshton zbatimi i vendimeve te kuvendit dates 11 dhjetor, çeshtja do zvarritej e zvenitej, dhe do na çonte drejt degradimit.
Tabloja me foto dyersh metalike, foto te fortesh me maska, me ecejake te dyert e blinduara, eshte nje tablo virtuale dhe aspak reale.

LEXO EDHE:  Vjollca Hoxha humbet gjyqin për Top Channel/ Gjykata i jep të drejtë aksionerëve të shumicës

LEXO EDHE:  Falsifikimi i firmës së vajzës së Ben Blushit/ Kryetarja e Dhomës së Noterve: Çështja do referohet në Dhomën Disiplinore

E gjitha kjo behet per t’ju konfuzuar, dhe S29 ka rene ne kete gracke. Demokrat te jeni te sigurt se neser, fatkeqesisht, nuk do gjeni asnje drejtues ne zyrat e PD. Nuk do gjeni asnje te forte apo kapuçzi.

Sdo kete as polici brenda oborrit te PD E shumta do gjeni rojen apo ndonje punojes admimistrate.
Te tjerat gjera qe thuhen jane sajesa per t’ju konfuzuar. Nese ju tregojne ndonje arsye per ta shtyre perseri daten 8, ta dini se eshte mashtrim.

Opozitarizmi do futet ne nje gjendje konfuziteti qe do na kushtonte pothuajse 4 vjet.
Neser çdo demokrat duhet ta vleresoje pjesmarrjen. Neser ti merr pjese per veten tende dhe jo per interesin e dikujt, mos u konfuzo. PS: nje saldator neser vlen sa nje mbreteri”, shkruan Elezi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha: Me blindat e Bashës do ngrejmë përmendore

Publikuar

-

Nga

cna politike

Lideri historik i PD, Sali Berisha është shprehur se nesër Lulzim Basha do të largohet nga selia e Partisë Demokratike.

I ftuar në një studio televizive, Berisha ka thënë se nesër , në protestën e 8 Janarit, do të hiqen blindat.Madje ish kryeministri tha se me to mund të ngrihet një përmendore për të kutjuar historinë e turpshme të krijuar nga Lulzim Basha.

LEXO EDHE:  Blushi jep alarmin/Çfarë do ndodhë nga kjo javë! S’ka negociata

LEXO EDHE:  Falsifikimi i firmës së vajzës së Ben Blushit/ Kryetarja e Dhomës së Noterve: Çështja do referohet në Dhomën Disiplinore

Do hiqen dhe do i bëhen dhuratë Lulzim Bravës. Ne nuk ndërrojmë brava. Do heqim blindat. Ka dhe propozime tjera që ato të ngrihen si një lloj përmendore, si një histori e turpshme që vetë PD të kujtohet se çfarë ka ndodhur”, është shprehur ndër të tjera Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Nesër do kacafyten”/ Braçe: Godina ku po zihen ‘PD’-të është e vjedhur në vitin 2013!

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Deputeti i PS, Erion Braçe, ka reaguar në lidhje me situatën në selinë blu dhe protestën e nesërme të paralajmëruar nga ish-kryeministri Sali Berisha.

 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Braçe shprehet se ajo godinë ku po zihen ‘PD’-të është e vjedhur dhe nuk do ta gëzojnë.

Ai  shkruan se në vitin 2013, kur një shumicë e madhe shqiptarësh i përzuri nga pushteti, Sali Berisha, Arben Imami dhe Lulzim Basha i cili asokohe ishte kryetar bashkie, i grabitën Ushtrisë në shkelje të plotë me ligjin një prone.

 

“BETEJA PER PLAÇKËN;
AJO GODINE KU PO ZIHEN PD-te,
ESHTE E VJEDHUR!SIC NIS ASHTU VAZHDON,
ASHTU DO MBAROJ;
GJEJA E VJEDHUR NUK GEZOHET!

Fjalia me hipokrite qe degjoj ne 10 dite:
KJO, AJO, ESHTE SHTEPIA E DEMOKRATEVE ETJ ETJ!

Ne 2013-ten, kur nje shumice e madhe shqiptaresh i perzuri nga pushteti, ne pritje per tu bere ditet e ikjes,
kryeministri-ky Sali Berisha, ministri i mbrojtjes-ai Arben Imami, kryetari i bashkise-ky Lulzim Basha, i GRABITEN Ushtrise, ne shkelje te plote te ligjit nje prone, kete prone qe sot e quajne “SHTEPIA E TE GJITHE DEMOKRATEVE”;

Pasi bene vendimet dhe morren godinen,
u kthyhen pas te merrnin miratimin e komandantit te Ushtrise, duke e bere grabitjen me te dukshme!

Per kete PRONE TE GRABITUR po kacafyten e neser do perleshen me njeri tjetrin;
JANE TE GJITHE ATA QE E GRABITEN ME FIRMAT E TYRE!

Fati eshte i percaktuar prej 2013-tes;
GJEJA E VJEDHUR NUK GEZOHET!”, shkruan Brace./CNA.al

LEXO TE PLOTE