LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Varianti Omicron/ Rama thirrje qytetarëve

2 Dhjetor 2021, 07:46, Aktualitet CNA
Varianti Omicron/ Rama thirrje qytetarëve

Kryeministri Edi Rama, u ka bërë apel qytetarëve që të bëjnë dozën e tretë të vaksinës anti-Covid,

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Rama shkruan se vetëm në këtë mënyrë mund të jemi të mbrojtur gjatë dimrit dhe të përballojmë variantin e ri Omicron.

?Mirëmëngjes dhe duke ju kujtuar të vijoni vaksinimin me dozën e tretë përforcuese, për të qenë më të mbrojtur gjatë dimrit e për të mos i dhënë virusit një mundësi të dytë ndërkohë që varianti i ri Omicron po shqetëson botën, ju uroj një ditë të mbarë?, shkruan Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga