LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Deputeti i shpreh dashurinë Gledis Nanos/ Situatë “romantike” në Komisionin e Sigurisë

1 Dhjetor 2021, 12:20, Aktualitet CNA
Deputeti i shpreh dashurinë Gledis Nanos/ Situatë

Raportimi i kreut të Policisë së Shtetit Gledis Nano në Komisionin e Sigurisë, ka vijuar me dashurinë e madhe që deputetët e Opozitës kanë ndaj tij.

Të gjithë deputetët e PD-së me radhë nuk kanë lënë koment “dashurie” pa i bërë Nanos, duke kthyer mbledhjen e Komisionit në një romancë.

Dedikim emocionues i ka bërë deputeti Ferdinand Xhaferraj, duke ia radhitur të gjithë hapat pozitiv që Nano ka ndërmarrë, pasi ka ardhur në krye të Policisë.

Xhaferraj madje e ka përgëzuar edhe në rastin kur Nano nuk iu përgjigj pyetjes së tij që kishte lidhje me deklaratën e Ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi për Ardi Veliu.

 ?Veliu do të ikë kur t?i mbarojë vaji i kandilit?, ka thënë më herët Çuçi, por, kreu i Policisë Nano, nuk e ka komentuar deklaratë, ashtu siç duhej të bënte  normalisht.

Por, edhe pse nuk e ka komentuar, Xhaferraj ka reaguar i ekzaltuar saqë dukej se nga momenti në moment do të shkonte ta përqafonte Nanon.

?Më pëlqeu zgjedhja për t’u përgjigjur i fundit dhe për ta distancuar deklaratën e ministrit. Ju, duke mos e komentuar rastin e kandilit, e komentuat dhe unë ju falenderoj. Keni gjetur polici të shthurur pasi keni kërkuar testimin e tyre për drogën. Krimi ka ndëshkuar me arrogancë dhe policia ka transferuar. Pse? Sepse politika ka udhëhequr. Përgjigjia është tek vaji i kandilit. Pse ka humbur besimi tek policia? Sepse policia bashkëpunon me krimin e organizuar. Kaq e rëndë është situata saqë ti e ke parë të arsyeshme që të nis testi i drogës?, është shprehur i emocionuar deputeti Xhaferri.

Kjo dashuri e deputetëve të PD-së, për Nanon është vënë re edhe nga mazhoranca, të cilët janë krenuar  se kjo po ndodh për shkak të qeverisjes së tyre./CNA.al

Lajmet e fundit nga