LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Dëbora “pushton” vendin/ ARRSH informon mbi situatën e rrugëve

30 Nëntor 2021, 09:01, Aktualitet CNA
Foto-Dëbora “pushton” vendin/ ARRSH informon mbi situatën

Moti i keq, me reshje të dendura shiu dhe dëbore ka përfshirë vendin gjatë orëve të fundit.

Ndërkohë, ARRSH bën të ditur se kontraktorët kanë punuar gjatë gjithë natës me mjete borëpastruese dhe punëtorë për pastrimin e rrugës nga bora, shpërndarjen e kripës dhe nga materialet inerte ne ato segmente ku kanë vijuar reshjet e shiut.

Akset rrugore nacionale janë të hapura dhe qarkullimi kryhet pa probleme.

Më tej ARRSH bën apel për drejtuesit e mjeteve që të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore, të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore, të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore.

?Reshje shiu dhe dëbore kanë përshkuar të gjithë vendin, por pa sjellë probleme për bllokimin e qarkullimit të mjeteve

Kontraktorët kanë punuar gjatë gjithë natës me mjete borëpastruese dhe punëtorë për pastrimin e rrugës nga bora, shpërndarjen e kripës dhe nga materialet inerte ne ato segmente ku kanë vijuar reshjet e shiut

Akset rrugore nacionale janë të hapura dhe qarkullimi kryhet pa probleme

Drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore?-thuhet në njoftim./CNA.al

Lajmet e fundit nga