LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Varianti i ri po trondit botën/ Deputeti PD tregon çfarë do bënte ndryshe nëse do të ishte ministër

29 Nëntor 2021, 21:44, Aktualitet CNA
Varianti i ri po trondit botën/ Deputeti PD tregon çfarë do

Deputet i PD-së Tritan Shehu shprehet se niveli i vaksinimit në Shqipëri është 35%.

Në një intervistë për emisionin ?Log?, ai kritikoi qeverinë për menaxhimin, ndërsa tregoi se cfarë do të bënte ndryshe nëse do të ishte ministër Shëndetësie.

?Unë e parashikoj një cikë të zymtë situatën në muajt që vijnë. Shqipëria e filloi me vonesë vaksinimin, nuk mori masat, krijoi ca aventura. Dhe pastaj gabimi i madh është që në Shqipëri u bë një sallatë ruse.

Shifrat janë në 35% deri tani. Unë u bëj thirrje qytetarëve shqiptarë që të vaksinohen dhe qeveria të marrë vaksina të certifikuara nga ?EMA? dhe ?FDA? deklaroi ai duke shtuar se ka bërë tre doza ?Pfizer?.

E ndërsa kritikoi qeverinë për menaxhimin, Shehu tregoi se cfarë do të bënte ndryshe nëse do të ishte ministër Shëndetësie. ?Nuk do të ishim përqendruar vetëm te COVAX dhe do të kishim pranuar në Shqipëri, si Kosova, vetëm vaksina të certifikuara nga ?EMA? dhe ?FDA?.

Tani që jemi është krijuar një sallatë ruse, janë përdorur, kineze, ruse, Pfizer dhe AstraZeneca? tha ai duke shtuar se ?Green Pass?-i është i domosdoshëm, por duhen sqaruar njerëzit?./CNA.al

Lajmet e fundit nga