LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Plasin arrestimet në radhët e policëve/ Tunden prangat për efektivët skandalozë

2 Dhjetor 2021, 11:22, Aktualitet CNA
Plasin arrestimet në radhët e policëve/ Tunden prangat për

Më datë 01.12.2021, bazuar në kallëzimin e shtetasit A.C., nga ana e Drejtorisë Rajonale të SHÇBA-së Tiranë u referuan materialet hetimore në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë në ngarkim të punonjësit të policisë Inspektor M.E., me detyrë oficer i Patrullës së Përgjithshme në Komisariatin e Policisë Nr. 1 Tiranë, i dyshuar për veprën penale ?Dëmtime të tjera me dashje?, parashikuar nga neni 90 i Kodit Penal.

Punonjësi i policisë M.E. dyshohet se më datë 26.11.2021, rreth orës 14:15, në rrugën ?Brigada VIII? Tiranë, duke qenë jashtë orarit të shërbimit, është përplasur fizikisht për motive të dobëta me shtetasin A.C.

Ndërsa në Kukës, me datë 28.11.2021, Drejtoria Rajonale e SHÇBA Kukës në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kukës arrestuan në flagrancë shtetasin A.B., 35 vjeç, me detyrë punonjës policie në repartin e FNSH Tiranë, i dyshuar për kryerjen e veprës penale ?Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor?, parashikuar nga neni 290/2 i Kodit Penal.

Arrestimi u krye pasi më datë 28.11.2021, rreth orës 15:45, në vendin e quajtur ?Qafa Tobli? në aksin rrugor Krumë – Kukës, duke drejtuar mjetin ?Opel?, ka humbur kontrollin duke goditur mjetin ?Skoda? me drejtues shtetasin B.L., 28 vjeç.

Në mjetin që drejtohej nga shtetasi B.L. ndodheshin edhe dy pasagjerët 19 vjeçe e 21 vjeç, të cilët kanë pësuar dëmtime të lehta dhe pas marrjes së mjekimit në spitalin e Kukësit, janë larguar në banesë. Shtetasi I. L., 21 vjeç, ka marrë ndihmën e parë në spitalin e Kukësit e më pas është dërguar për mjekim më të specializuar në spitalin e Prizrenit, ndërsa punonjësi i policisë A.B. ndodhet i shtruar në spitalin e Kukësit. Të dy gjenden jashtë rrezikut për jetën. Drejtuesit e mjeteve i janë nënshtruar testeve të alkoolit me paisjen drager dhe ka rezultuar se nuk kishin konsumuar pije alkoolike./CNA.al

Lajmet e fundit nga