LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Personat me aftësi të kufizuara protestë para Kuvendit/ Rama i mban me premtime  

2 Dhjetor 2021, 10:10, Aktualitet CNA
Personat me aftësi të kufizuara protestë para Kuvendit/ Rama i

Ndërkohë që Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur në seancën e radhës parlamentare, një protestë po zhvillohet para godinës.

Mësohet se persona me aftësi të kufizuara kanë protestuar sot para Kuvendit për të drejtat e tyre.

Ata kanë takuar edhe kryeministrin Rama, pasi ky i fundit po dilte nga Kuvendi.

“Na jepni mundësi të jetojmë të pavarur dhe kaq, të mos bëhemi barrë. Ne i kemi bërë të ditura kërkesat edhe në institucionin që ju drejtoni, edhe në Ministrinë e Shëndetësisë”, i tha një përfaqësues i protestuesve Ramës.

Nga ana tjetër, kreu i qeverisë, la tentuar t?i mbajë me premtime, duke thënë se ?do t?i dëgjojë?.

Rama theksoi se ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu  do t’i presë në takim dhe më pas do të diskutojnë.

“Për momentin do t’ju presë Ministrja dhe më pas unë do të komunikoj me të. Ministrja do t’ju presë brenda. Mos rrini më në shi”, tha Rama.

Lajmet e fundit nga