LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Rama merr dozën e tretë/ Thirrje qytetarëve: Vaksinohuni

2 Dhjetor 2021, 10:47, Aktualitet CNA
Foto-Rama merr dozën e tretë/ Thirrje qytetarëve: Vaksinohuni

Në vendin tonë ka nisur sot zyrtarisht vaksinimi me dozën e tretë të vaksinës anti-covid, të personave mbi 60 vjeç.

Ndërkohë, sot edhe kryeministri Edi Rama ka marrë dozën e tretë të vaksinës.

Kreu i qeverisë i ka drejtuar edhe një mesazh të fortë qytetarëve, të cilëve iu bën thirrje që të vaksinohen.

?Është e pabesueshme sesi nuk i besohet shkencës, por iu besohet disa sharlatanvëve dhe delirantëve që shpërndajnë teori konspirative.

Iu bëj thirrje të gjithë punonjësve të institucioneve shtetërore të vaksinohen sepse do vijë momenti që nuk do lejohen të vinë në punë të pavaksinuar.

E nëse nuk vinë në punë, nuk do të paguhen nga taksat e qytetarëve.

Iu them të gjithë atyre që kanë të bëjnë në veprimtarinë e tyre publike, të vaksinohen. Sepse mund të vijë momenti që nuk do lejohen të hyjnë nëpër merkato nëse nuk janë vaksinuar.”-tha ndër të tjera Rama.

Po ashtu Rama tha se mund të vijë dita që në Shqipëri nuk do të lejohet të futen njerëz që nuk janë vaksinuar. As për pushime./CNA.al

Lajmet e fundit nga