LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas sherrit me Robertin, reagon Bleona: Dikush duhet të ketë guximin të flasë

30 Nëntor 2021, 11:35, Lifestyle CNA

Mbrëmjen e djeshme në ?Love Story?, Bleona dhe Roberti u përplasën ashpër mes tyre madhe debati degradoi në ngritje zëri dhe ofendime.

Me anën e një postimi në Instagram, Bleona ka reaguar duke dhënë edhe një mesazh. Sipas këngëtares të gjithë duhet të jenë të ndershëm me ndjenjat e tyre sepse dashuria si vjen ashtu edhe mund të ikë.

Dikush duhet te kete guximin flase per faktin se dashuria njesoj sic lind ashtu dhe vdes! Dashuria vjen dhe shkon? Ne duhet te jemi te ndershem me ndjenjat tona – jo te rrime ne kombinime dhe martesa te deshtuara per shkak te paragjykimeve te shoqerise! Pikerisht per shkak te pargjykimit ka shume njerez qe jetojne nje jete fallco dhe shtirja eshte bere pjese e karakterit te tyre. Ketu njerezit pretendojne qe jane te ?martuar?, pretendojne qe jane te ?pasur?, pretendojne qe jane te ?lumtur??. Sa mire do ishte sikur te fokusoheshin qe VERTET te ishin te martuar dhe besnike, VERTET te pasur, dhe VERTET te lumtur dhe te permbushur !!! Sa mire do ishte sikur me te vertete ky te ISHTE REALITETI I TYRE!! Ne emer te sinqeritetit dhe besnikerise eshte me e ndershme te realizohet (qofte dhe per nje kohe te shkurter) ajo qe premtohet, se sa nje premtim i rreme qe mezi pret ta thyesh ne cdo moment!! Mos penalizoni sinqeritetin e duartrokisni shtirjen, mos beni ?pazare? me dashurine duke dhene premtime qe nuk mund ti realizoni!”, shkruan Bleona./CNA.al

 

 

A post shared by B L E O N A (@bleona)

Lajmet e fundit nga