LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rreth 200 të infektuar me Covid/ MSH bën bilancil, ja sa janë shëruar dhe kanë humbur jetën

29 Nëntor 2021, 17:33, Lifestyle CNA
Rreth 200 të infektuar me Covid/ MSH bën bilancil, ja sa janë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë bilancin e 24 orëve të fundit të situatës së Covid.

Sipas MSH, në 24 orë janë kryer 1664 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitiv 195 qytetarë dhe 3 humbje jete, ndërsa janë shëruar183 qytetarë.

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon:

Janë kryer 1664 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 195 qytetarë, në këto bashki:

63 në Tiranë, 23 në Fier, 18 në Durrës, 12 në Berat, 10 në Lushnje, 9 në Mallakastër, 8 në Vlorë, nga 5 qytetarë në Gjirokastër, Sarandë, Lezhë, Tropojë, 4 në Krujë, nga 3 qytetarë në Kurbin, Mat, Kuçovë, Skrapar, Librazhd, nga 2 qytetarë në Selenicë, Patos, Roskovec, nga 1 qytetar në Kukës, Himarë, Dropull, Përmet, Këlcyrë, Tepelenë, Memaliaj.

Janë 7431 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 161 pacientë, nga të cilët 18 janë në gjendje më të rënduar. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit ka 3 humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv: një qytetar nga Himara 66 vjeç, një qytetare nga Korça 66 vjeçe, një qytetare nga Durrësi 83 vjeçe.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve.

Janë shëruar 183 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 189,227 që nga fillimi i epidemisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga