LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Flija çdo ditë në arkivol”/ Aktori i njohur rrëfen përpjekjet ekstreme për të hyrë në karakter

29 Nëntor 2021, 14:14, Lifestyle CNA

Gary Oldman është një yll dhe aktor i talentuar i filmit anglez, i njohur për stilin e tij ekspresiv të aktrimit. Një nga tespianët më të famshëm të brezit të tij, me një karrierë të larmishme që përfshin teatrin, filmin dhe televizionin, ai njihet për rolet e tij si Sid Vicious në Sid and Nancy (1986), Drexl në True Romance (1993), George Smiley në Tinker

Gary Oldman ka rrëfyer se flinte në një arkivol çdo natë ndërsa përgatitej për rolin e Drakulës në filmin e Francis Ford Coppola-s për vampirët në vitin 1992, bazuar në librin legjendar të Bram Stoker. Aktori, 63 vjeç, luajti si Konti gjakpirës në film së bashku me Keanu Reeves, Ëinona Ryder dhe Cary Elëes, të cilët së fundmi ndanë faktin me The Hollyëood Reporter.

Ylli i ?The Princess Bride?, i cili luajti një nga gjuetarët e vampirëve në film, tregoi gjithashtu se Francis bëri që i gjithë kasti të jetonin së bashku, ndërsa Gary jetonte vetëm.

Pra, ai kishte të gjithë gjuetarët e vampirëve të jetonin në një pronë dhe Gary i varfër duhej të jetonte vetëm. Nuk është hera e parë që Gary ka bërë përpjekje ekstreme për të hyrë në karakter.

Ai shtoi kilogramë në filmin e vitit 2011, Tinker Tailor Soldier Spy, dhe së fundmi ka shtuar peshë për rolin e tij si Jackson Lamb në shfaqjen Sloë Horses të Apple TV./CNA.al

Lajmet e fundit nga