LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ku ta gjej një formular?

25 Nëntor 2021, 17:22, Opinione CNA
Ku ta gjej një formular?

Nga Ylli Dylgjeri

Ku ndahen formularët për të marrë pjesë në Kuvendin e datës 11 Dhjetor?

Ku ndodhet ky formular miq?

Më duhet një formular. Më duhet ta mbush me gjeneralitet dhe Vullnet tim të lirë. Nuk kam asnjë hezitim. Nuk kam asnjë mëdyshje.

Do ta mbushja menjëherë tani po ta gjeja. Do ta mbushja 100 herë.

Do ta mbushja për 1001 arsye. Arsyet?

Janë çdo ditë të përjetuara, të shkruara e të komentuara nga njerzit e lirë.

Do ta mbushja jo si naiv. As si militant. As si gazetar i shitur. As si karagjoz, as si avokat, që të dal të broçkullis te Neës 24, apo te Open.

Do ta mbushja kundër të korruptuarve. Do ta mbushja kundër delenxhinjve. Do ta mbushja kundër sahanlëpirësve. Do ta mbushja kundër të gjithë legeneve?që kanë si targe binomin Rama & Basha.

Por?sot nuk e mbush dot.

Nuk e mbush se nuk jam antar i PD, nuk jam i zgjedhur i saj.

Jam vetëm një qytetar i lirë që më egërson çdo, shfaqe, çdo fenomen, çdo matrapaz që shitet e blihet në këneten Shqipëri./CNA.al

Lajmet e fundit nga