LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Të mbështetëm e na çove në humbje”/ Vrenozi-Bashës: Hap krahun, nëse të ka mbetur një fije burrëri

21 Nëntor 2021, 09:59, Opinione CNA
“Të mbështetëm e na çove në humbje”/

FJALE ZEMRE (Nga Ilir Vrenozi)

Kur i bashkohesh një luftë, i bashkohesh nje burri të fortë, i bashkohesh një lideri,  në rastin tonë kemi dy burra.. Sali Berishën dhe Lulzim Bashën. A do mend me cilin burrë të bashkohesh në kjo lufteë, a do mend në cilin prej këtyre dy burrave ke besim që të sjellë fitoren, s?do as laps as leter , dihet se kush lideri ynë historik!

Të ndoqëm të dhamë besim e të mbeshtetem o Lul gjatë gjithe ketyre viteve, e nuk na çove kurrë në asnje fitore, sado e vogel, në çdo beteje vëtem në humbje na çove, nuk na qeshi buza kurrë, dhe ka 8 vite që Edi Rama po tallet me ne demokratet,  tani të lutem mos na perça më, po te duash sado pak PD-ne , sado pak demokratet mos e bëj mutin mullar, jep doreheqjen si burrat para dates 11-te dhe leri demokratet te bashkohen rreth Sali Berishes,  te forcohen dhe te rrezojnë Edi Ramen, Lul, hapi rrugen Sali Berishës të fillojme nga protestat ne Janar e për pak muaj të rrezojmë Edi Ramen nga pushteti..

Me beso Lul, demokratet në keto momente kanë nevojë per nje burrë, per një burrë qe t?i udhëheqë drejt fitores, por fatkeqesisht nuk je ti, koha jote mbaroi,  ai quhet Sali Berisha, me të mirat e me te keqijat e tij… dhe fajin per kete e ke ti vetë Lul, sepse ti me humbjet e tua te njepasnjeshme na bere ne demokrateve te kthejme koken nga legjenda, nga lideri yne historik, mos na pengo te lutem,mos na perça te lutem ne qofte se te ka mbetur pak burreri, mos i përca më demokratet, mos më.

Dhe vej nderin tend ne vënd duke dhene doreheqjen, do ishte me e mira qe do beje, me beso,  por para dates 11 dhjetor aman, e di pse, sepse Sali Berisha po i hyri nje beteje i hyn për të fituar, kurrë për të humbur, sidomos brenda llojit ai se njeh humbjen, sepse eshte lider i lindur, te lutem në nder të të gjithe ne demokrateve te thjeshte qe te kemi mbeshtetur deri me 25 prill, hapi rrugën liderit tonë në PD,  sepse koha nuk pret.. hap krahun Lul ne qofte se te ka mbetur nje fije burreri./CNA.al

Lajmet e fundit nga