LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Agron Gjekmarkaj, si drejtor i "shtëpisë publike" të Lulzim Bashës

17 Nëntor 2021, 12:30, Opinione CNA
Agron Gjekmarkaj, si drejtor i "shtëpisë publike" të

Sot gazetari dy lekësh i Lulzim Bashës, njeriu që deri dje i kërkonte dorëheqjen, për një mandat dhe rrogë të majme, ka filluar të bëhet si drejtues i “shtëpisë publike”, të Lulit.

Gjekmarkaj, në një shkrim të tij është përpjekur të sqarojë debatin që ka pasur dje me ministren Balluku, se i ka fyer zonjat në qeveri, përfshirë edhe ato të Partisë Demokratike.

Se në fakt kur Agroni përdor termin ?harem? në politikë, gjithkush mund të përdorë ?haremin? edhe për Opozitën.

Por, këto terma në fakt i shkojnë edhe Gonit edhe Lulit.

Kjo, sepse Agroni është një nga ?kurtizanët? e Lulzim Bashës. Kjo jo në kuptimin e keq që kërkon ta përdorë Goni, si fjalën ?harem?, pasi mund të quhet dhe shtëpi publike haremi.

Pra, pjesë e haremit të Lulit është edhe Goni, i cili mund të jetë një prej ?kurtizanëve? të tij, për të mos thënë ?prostitutë?, sepse po ti shtojmë dhe termin politik, fjala ?prostitutë politike?, nuk quhet fyese për Agronin.

E si ta shpjegojmë këtë? Shumë thjeshtë.

Por, tani po bën të kundërten, a thua se ka ndonjë moral dhe i fyen njerëzit duke përdorur argumentin se ai ka një fjalor të pasur gjuhësor, të cilin e njeh mjaft mirë dhe termat i përdor jo në konotacione negative, por i ka me nënkuptime pozitive apo përceptime publike, e të tjera si këto.

Në fakt Agron Gjekmarkaj, përtej ?prostitutës politike?, ?shtëpia publike? e Lulzim Bashës, ose drejtori i ?shtëpisë publike?, ku mblidhen ?kurtizanët? e Lulit, ku përfshihen meshkuj e femra, që ka shumë atje rreth e rrotull, që janë aty përkohësisht, që janë të paguar, të shitur, të blerë. Dje e shanin, sot e lavdërojnë. Dje donin ta ?përdhunonin?, sot janë ?të përdhunuarit?, e kështu me radhë.

Ndoshta dikush i thërret professor, por një drejtori të një ?shtëpie publike? nuk mund t?i thuash as ?prostitutë politike?, sepse e ofendon si fjalë, e jo më profesor Gjekmarkaj. Dikush mund të thotë se ky nuk bën as për pastruesh e mbledhës mbetjesh në shtepinë publike të Lulit, jane mendime personale.  Të tjerat i lexoni më poshtë/CNA.al

Agron Gjekmarkaj si palaço publik

Basha ka nevojë të rishpikë Bashën/ Agron Gjekmarkaj: Luli që njohim duhet të bëhet ish-Luli

Nga Agron Gjekmarkaj/ Kthehu Sali Berisha!

?Harem dhe derrkuc?/ Gjekmarkaj tenton të justifikojë fyerjet

?Ta gëzojë Lul Basha partinë e re?/ Si tallej Gjekmarkaj me estabilishmetin e kreut të PD

Gjekmarkaj nxit Bashën të bëhet burrë/ Deputeti i rilindur, pro pazareve kundër Berishës

Lajmet e fundit nga