LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çfarë ndodhi në zyrën e ‘Lul Vulës’ direkt sa mbaroi foltorja e Doktorit me FRPD-në...?

7 Nëntor 2021, 17:31, Opinione CNA
Çfarë ndodhi në zyrën e ‘Lul Vulës’

Nga Julian Deda

(Zbrazëti në selinë e partisë. Dera e zyrës së tij ishte e mbyllur. Nga jashtë saj degjohej vetëm një dihatje e lehte. Hyjnë të shqetesuara Nën-kryetarja 1 dhe nën-kryetarja 2. I ulur tek divani i zyrës, kryetari duke qarë.)

Të dyja: Uaaa kryetar! Çfare ke kështu kryetar? Nuk je mirë? Pse qan? Uaaa kryetar na thuaj? Uaaa kryetar, ohhh kryetar, ahhhh kryetar, uaaaa kryetar..!

Kryetari: (me ngashërim) Kam frikëëë!

Nën-kryetarja 1: Uaaa e zeza unë, pse kryetar? Kush ta futi frikën?

Kryetari: Doktori, ai e ka fajin. E degjuat çfarë tha? (qan me fort)

Nën-kryetarja 2: Jo nuk e degjova se po mësoja përmendesh një deklaratë qe ma dha sekretari.

Kryetari: Ai nuk më le te jap dorëheqjen, nuk më lë të iki vete, do te me heq ëëëëë. (shpërthen në lot)

Nën-kryetarja 1: (lëshon flokët, rrudh vetullat, ngul shikimin diku) Pa merak kryetar se ja tregojmë ne qejfin atij, që të bën ty të mbyllesh në vetvete, në inteligjencën tënde rutinore, duke germuar ne skutat cinike të ndërgjegjes për të gjetur ndonje fije të njomë të ambiguitetit njerëzor.

Kryetari: Çfarë thotë kjo moj?

Nën-kryetarja 2: As unë nuk e mora vesh, por ti mos u mërzit kryetar, ja do dal unë në deklaratë tani t’i biem bizneseve, kështu bëjmë një rrugë dhe dy punë, edhe i marrim ndonje lek, edhe mbase largojme vemendjen nga ajo e ndodhi sot te amfiteatri.

(Në këtë moment bie dera e zyrës. Të tre shtangen në vend. Shohin njëri tjetrin në sy të tmerruar)

Kryetari: Mos, erdhën demokratët. Do më nxjerrin nga zyra. Mos i lejoni të futen këtu. Shpejt, kape divanin t’ja vemë derës.

(Dëgjohet një zë nga jashtë derës)

Sekretari: Pa panik, jam sekretari, hapeni këtë derë dreqi e mori. Solla tekstin që duhet lexuar sot para gazetarëve, madje edhe e korrigjova. Përveç Albanës dhe Belindit, do shkarkojmë edhe …….!

……vazhdon…….

12:55 Opinione

Pse Pro Familjes?

Nga Arian GaldiniKur isha i ri, mendoja shpesh sesi të arrij...

Lajmet e fundit nga