LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthjellime dhe vranësira kalimtare/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

25 Nëntor 2021, 07:06, Aktualitet CNA

Vendi gjatë paradites do të jetë në dominimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave. por në orët në vijim pritet që vranësirat të shtohengradualisht, ku më të theksuar do të jenë në ultësirën perëndimore duke krijuar mundësi për reshje të pakta dhe të izoluara shiu.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 21°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke krijuar në det dallgëzim mbi 5 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga