LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-“Socialisti” i zjarrtë viziton “Fish City”/ Luca dhe Kapexhiu mesazh politikanëve

24 Nëntor 2021, 11:39, Aktualitet CNA
Video-“Socialisti” i zjarrtë viziton “Fish City”/

Sipërmarrësi e biznesmeni Gjergj Luca dhe regjisori Bujar Kapexhiu i kanë drejtuar mesazhe mjaft të qarta politikanëve shqiptarë.

Së fundi duket se regjisori Kapexhiu ka zhvilluar një vizitë në ?Fish City?, ku sikurse dhe shprehen ata në videon më poshtë kanë qarë e qeshur së bashku.

Regjisori dhe karikaturisti Bujar Kapexhiu, i njohur si mbështetës i PD-së, thotë se ata qeshin, kur mendojnë për politikën. Ndërsa biznesmeni Luca, duke ironizuar politikanët e quan “socialisti i zjarrtë”, regjisorin.

Duke vijuar ironinë e tyre, Luca dhe Kapexhiu shprehen se politikanët, duhet të dëgjojnë dhe ta shohin që një i PS-së, rri me një të PD-së.

Biseda mes Lucës dhe Kapexhiut:

Luca: Përshëndetje miq. Sot kam pasë nderin të vijë profesori jonë i nderuar të bëjë një vizitë në ?Fish City?, edhe me thënë të drejtën kemi pasur shumë debate për situatën, por edhe profesori si gjithmonë, është nga e qeshura dhe nga e qara, me thënë të drejtën. E professor?

Kapexhiu: Ke të drejtë, këto të dyja janë bashkë. Prandaj dhe njeriu duhet ti provojë të dyja.

Luca: Po mirë mo, mirë, në rregull. Me thënë të drejtën, unë si “demokrat” e ti si “socialist” nuk na takon të qeshim e të qajmë, se na shkoi jeta duke qeshur e duke qarë. Do bëjmë ndonjë gjë për këtë?

Kapexhiu: Patjetër duhet të jemi bashkë.

Luca: Si të jemi bashkë? A do bëjmë ndonjë gjë ti bashkojmë që mos e cojmë jetën duke qeshur e duke qarë. Kjo është historia.

Kapexhiu: Atëherë duhet bërë diçka

Luca: Po thuaje një fjali siç e thua ti, jo kaq serioz të lutem.

Kapexhiu: Kujt i thua para kameras jam shumë serioz, të lutem.

Kur na vjen e qeshura, na vjen kur mendojmë për politikën.  

Luca: Ta mbyllim me kaq?

Kapexhiu: Unë them se me kaq mjafton që të dëgjojnë dhe ta shohin politikanët, që një i PS-së, rri me një të PD-së.

Luca: Shumë faleminderit prej jush të PS-së.

Kapexhiu: Faleminderit dhe ju të PD-së./CNA.al

Lajmet e fundit nga