LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E trishtë/ Ndahet nga jeta artistja shqiptare, Hueyda El Saied

23 Nëntor 2021, 08:18, Aktualitet CNA

Lajm i trishtë për artin shqiptar. Është ndarë nga jeta artisja e njohur shqiptare Hueyda El Saied në moshën 46 vjeçare.

Mësohet se, El Saied ka humbur jetën si pasojë e një sëmundje të rëndë nga e cila vuante.

Hueyda ishte një perosnazh shumë i dashur për publikun shqiptar. Atë e kemi parë si një  moderatore, balerinë, këngëtare, aktore, spikere lajmesh, piktore.

Kujtojmë se prej vitesh Huyeda jetonte në Luksenburg së bashku me Gabrielin dhe partnerin e saj.

Disa nga programet që ka prezantuar janë: ?Një këngë për ty?, ?7 nga shënimet e mia dhe Kioska? dhe  ?Në restorant?. Hueyda ka marrë pjesë edhe në festivalet e muzikës shqiptare, ndër ta ?Top Fest? dhe ?Kënga Magjike?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga