LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Droga mes policëve/ Gledis Nano jep ultimatumin

22 Nëntor 2021, 12:42, Aktualitet CNA

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Gledis Nano ka urdhëruar që efektivët në radhët e Policisë së Shtetit duhet të kryejnë testin e drogës.

Bëhet me dije se testin nuk do e bëjnë të gjithë efektivët, por përzgjedhja do të jetë rastësore dhe për ata policë për të cilët ka dyshime.

Ky vendim i Nanos vjen pas përfshirjes së një numri të lartë të punonjësve të policisë në aktivitete kriminale.

Vijon…

Lajmet e fundit nga