LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Padia për Dvoranin/ Meta “bie” në SPAK

22 Nëntor 2021, 11:35, Aktualitet CNA

Prokuroria e Posaçme kërkon pushimin e çështjes në lidhje me padinë që presidenti Ilir Meta bëri kundër Ardian Dvoranit, ish-kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.

Presidenti i Republikës Ilir Meta paditi Dvoranin në 18 shkurt të 2020-ës për ?shpërdorim detyre? dhe ?përvetësim të kompetencave? në rastin e emërimeve për Gjykatën Kushtetuese.

Mësohet se seanca gjyqësore është parashikuar të mbahet ditën e nesërme në orën 09:00.

Dvorani u largua nga detyra si kryetar i KED pasi i kishte mbaruar mandati, por vijonte të qëndronte në detyrë me pretendimin se nuk i ishte gjetur ende zëvendësuesi./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga