LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Familjarët e 8 vjeçarit tentojnë të hyjnë me forcë në burgun e Vlorës/ Përplasen me policinë, qëllojnë me gurë kundrejt tyre

21 Nëntor 2021, 10:21, Aktualitet CNA
Familjarët e 8 vjeçarit tentojnë të hyjnë me

Protesta që po mbahet tek paraburgimi i Vlorës, nga qytetarë dhe familjarët e tetë vjeçarit të vrarë nga Klodian Çalamani, ka vijuar me tensione.

Familjarët janë acaruar para burgut ku ndodhet i zioluar autori dhe kanë tentuar të hynë brenda.

Nëna e tetë vjeçarit është ngjitur sipër kangjellave si dhe ka marrë radion e policit, duke ia hedhur në tokë.

Ata kanë nisur të gjuajnë me gurë në drejtim të godinës, pasi nuk janë lejuar nga policia të hyjnë brenda.

E gjithë godina e paraburgimit, është rrethuar nga kordoni i Policisë, të cilët janë përplasur më familjarët, por pa reaguar kundrejt tyre./CNA.al

Lajmet e fundit nga