LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U vra barbarisht nga fqinji/ Qytetarët ndezin qirinj para kryeministrisë për 8-vjeçarin Mateo

19 Nëntor 2021, 19:20, Aktualitet CNA
U vra barbarisht nga fqinji/ Qytetarët ndezin qirinj para

Vrasja e 8-vjeçarit Mateo, nga Klodian Çalamani, ka tronditur mbarë opinionin shqiptar.

Mbrëmjen e kësaj të premteje, qytetarë të Tiranës kanë ndezur qirinj në shkallët e kryeministrisë.

Një pankartë aty pranë portretit ka të stampuara fjalët prekëse: ?Mos më vrit, nuk dua të bëhem Engjëll?.

Familjarët dhe qytetarët kanë kërkuar dënimin me varje ose vrasje për autorin e këtij krimi të rëndë, por ky akt bie ndesh me Konventën Evropiane të të Drejtave të Njeriut, ndaj dhe nuk mund të realizohet.

Nga ana tjetër, kryeministri Rama, ka kërkuar nga organet e drejtësisë që të bëjnë punën dhe të dënojnë maksimalisht Çalamanin./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga