LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Larje parash me Taçin/ Nisin hetimet për presidentin

19 Nëntor 2021, 10:54, Aktualitet CNA
Larje parash me Taçin/ Nisin hetimet për presidentin

Prokuroria Speciale e Malit të Zi ka nisur hetimet për presidentin malazez, Milo Gjukanoviç.

Hetimet për të kanë nisur pas publikimit të përgjimeve nga autoritetet italiane, lidhur me dosjen ?Taçi? dhe skemën e larjes së parave.

Gjukanovic është zyrtari që po hetohet gjithashtu për zbulimet në ?Pandora Papers?, ku dyshohet se ai dhe djali i tij kanë depozituar para në llogaritë offshore, nëpërmjet një rrjeti të komplikuar kompanish në Mbretërinë e Bashkuar, Zvicër, Ishujt Virgin , Panama dhe Gjibraltar./CNA.al

Lajmet e fundit nga