LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kapriçot e motit/ Parashikimi për ditën e sotme

18 Nëntor 2021, 07:04, Aktualitet CNA
Kapriçot e motit/ Parashikimi për ditën e sotme

Territori Shqiptar gjatë paradites do të mbizotërohet nga vranësirat të cilat do të sjellin reshje të pakta shiu në zonat Jugore dhe pjesërisht Qëndrore.

Sipas Meteoalb, ndërsa orët vijuese përmirësojnë gradualisht motin në vend, duke sjell kthjellime dhe kalime vranësirash.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 22°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Lindor duke krijuar dallgëzim 2 – 3 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga