LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fiks Fare dështon me avokatinë e Bashës

16 Nëntor 2021, 20:38, Aktualitet CNA
Fiks Fare dështon me avokatinë e Bashës

Ish kryeministri Sali Berisha prej disa kohësh ka nisur mbajtjen e Foltores për një PD më të bashkuar, më të hapur dhe më të fortë. Synimi i Foltores u arrit pas mbështetjes së madhe nga baza demokrate dhe mbledhja e firmave për caktimin e Kuvendit Kombëtar.

Kur janë mbledhur 5000 firma për të mbledhur organin më të lartë në PD, televizioni i drejtuar nga Ben Blushi i Rilindjes dhe emisioni Fiks Fare kanë bërë sot lojën e Bashës.

Media pranë Rilindjes në dashuri me Lulin duket se ka dalë publikisht blof dhe ka dështuar me avokatinë ndaj Bashës.

Në emisionin Fiks Fare u raportua se gazetarja firmosi formularin pa qenë delegate.

Por si ka funksionuar mbledhja e firmave? Anëtarëve u është kërkuar ID dhe videoprovë për firmën. Formularët nuk janë me filigrame, nuk mjafton vetëm të firmosen, në fund ballafaqohen me listën e delegatëve të Kuvendit. Pra, tentativat e Fiks Fare kanë qenë tentativa për mashtim që kanë dalë blof, pasi manipulim do të quhej në rast se zyrtarë të PD do të kishin firmosur në emër të delegatëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga