LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mane Lumani në gjendje të rënduar shëndetësore/ Të ndihmojmë Parodistin e Vlorës

16 Nëntor 2021, 14:27, Aktualitet CNA
Mane Lumani në gjendje të rënduar shëndetësore/ Të

Artisti i madh Mane Lumani, një nga 4 Parodistët e Vlorës, është duke kaluar një gjendje të vështirë shëndetësore.

Edhe pse larg publikut dhe syrit të medias, mjeshtri i humorit shqiptar vuan pamundësinë financiare për një ndërhyrje kirurgjikale në zemër dhe në prostatë.

Ka qenë familja e artistit ka shpërndarë në rrjetet sociale numrat e llogarisë duke kërkuar ndihmën e dashamirësve të artit dhe të Manes

23 vjet më parë, pikërisht në nëntor të vitit 1998, qyteti u sensibilizua dhe u solidarizua me problemet e para shëndetësore të Metit të shtrenjtë, duke i mundësuar ndërhyrjen mjekësore në Itali./CNA.al

Lajmet e fundit nga