LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr në një pallat/ Policia jep detajet

15 Nëntor 2021, 17:53, Aktualitet CNA
Zjarr në një pallat/ Policia jep detajet

Kati i pestë i një pallati në rrugën ?Kongresi i Përmetit? është përfshirë nga flakët ditën e sotme.

Përmes një njoftimi, policia bën me dije se janë evakuuar banorët, duke vënë nën kontroll flakët. Nga zjarri, raportohet se ka vetëm dëme materiale.

?Tiranë/ Informacion paraprak

Me datë 15.11.2021, në rrugën “Kongresi i Përmetit”, ka rënë zjarr në katin e pestë të një pallati, ku ka vetëm dëme materiale.

Sherbimet e Policisë bënë evakumin e menjehershëm të banorëve të pallatit.

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Vijon puna nga Grupi hetimor për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit?, njofton policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga