LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ARRSH njofton nisjen e punimeve në një tjetër aks

16 Nëntor 2021, 14:42, Aktualitet CNA
ARRSH njofton nisjen e punimeve në një tjetër aks

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë me dije se ka nisur puna për montimin e trarëve në mbikalimin e zonës së Shkozës.

Përmes një njoftimi në rrjetin social, ARRSH thekson se mbikalimi ka gjatësi 180m dhe gjerësi 28m.

?Ka filluar puna për montimin e trarëve te Mbikalimi në zonën e Shkozës në fund të Lotit 3 – Unaza Lindore

Mbikalimi ka gjatësi 180m dhe gjerësi 28m 6 hapësira drite me nga 30ml Lartesi 5.5m dhe poshtë tij është një rrethrrotullim me rreze 40m që do të shërbejë si nyjë lidhëse e Unazës me Bulevardin e Lanës duke lehtësuar ndjeshëm qarkullimin e mjeteve?, njofton ARRSH./CNA.al

Lajmet e fundit nga