LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Atentatet mafioze/ Sa kushton vrasësi me pagesë në Shqipëri?

16 Nëntor 2021, 16:56, Aktualitet CNA
Atentatet mafioze/ Sa kushton vrasësi me pagesë në Shqipëri?

Në ekzekutimin mafioz të Armando Dumanit dhe Erigers Mihasit, janë angazhuar vrasës me pagesë.

Kjo metodë sipas policisë po përdoret në vrasje të nivelit të lartë, gatë përplasjeve të organizatave dhe grupeve të organizuara, të cilat për të qenë të sigurta për ekzekutimin, urdhërojnë dhe paguajnë.

Sipas gazetatës ?Si?, për vrasjen e Behar Sofisë, një i ri i punësuar si punëtor në Malin e Zi, por që ju premtuan 50 mijë euro për të shkrepur armën.

Mikel Shallari që u prenotua si vrasës me pagesë. Në atë kohë atij i?u premtuan 10 mijë euro dhe për këtë pagesë, ai vrau kryekomisarin Artan Cuku në Tiranë.

Lajmet e fundit nga