LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Universiteti “Fan S. Noli” zhvillon kampionatin e shahut

17 Nëntor 2021, 10:49, Aktualitet CNA
Foto-Universiteti “Fan S. Noli” zhvillon kampionatin e shahut

Startoi sot në mjediset e Universitetit ?Fan S. Noli?, Kampionati ekipor i shahut ?Vangjo Boboshtica?, i cili organizohet nga Shoqata Studentore Sportive e Universitetit ?Fan S. Noli?, Korçë në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Shahut.

Sipas një njoftimi në faqen zyrtare, mësoher se në garë janë 12 shkolla të mesme të qarkut të Korçës. Në këtë ditë të parë ekipet pjesëmarrëse u përshëndetën nga zëvendësrektori për mësimin, dr. Arto Adili dhe dekani i Fakultetit të Bujqësisë, prof. as. dr. Gjergji Mero, të cilët u uruan atyre suksese.

Ndarja në grupe u përcaktua paraprakisht në shorteun e hedhur në Universitetin ?Fan S. Noli?.

Në datën 24 nëntor në përfundim të ndeshjeve në grupe do të luhen ndeshjet finale, sipas skemës së përcaktuar.

Universiteti ?Fan S. Noli? synon që ta kthejë në traditë të përvitshme organizimin e këtij kampionati, duke e përfshirë në kalendarin e veprimtarive të Universitetit./CNA.al

Lajmet e fundit nga