LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Artan Hoxha zbulon si u implikuan zyrtarët shqiptarë në dosjen e Rezart Taçit

17 Nëntor 2021, 13:02, Aktualitet CNA

I ftuar në studion e ?Abc live? me Juli Xhokaxhi, gazetari Artan Hoxha ka shpjeguar sesi Rezart Taçi u kthye në një nga biznesmenët më të fuqishëm dhe impakt në vend.

 ?Për mua është njëshi në atë fushë. Ka bërë gjërat më të pabesueshme që mund të bëhen. Organizoi një kupë që u quajt trofeu Taçi, Real Madrid për 2 milion euro erdhi në ?Qemal Stafa, vetëm që të jepej ai çeku.

Taçi thjeshtë kuptoi si funksionon administrata dhe qeveria dhe iu përshtat këtij habitati. Goditja e parë që bëri në treg, mbaj mend edhe dokumentarë të televizioneve italiane, e quanin ?sheiku i Shqipërisë? kur vinin e shikonin Armo, e kuptonin që sheiku ishte fals, një rafineri e ndryshkur?, ka thënë Hoxha.

Sipas Hoxhës, Taçi sot e kësaj dite nuk është shpallur i dënuar

? Është i dyshuar, nuk është fajtor. Si e mori armon? Me sa e kam ndjekur i ishte premtuar një biznesmeni tjetër dhe ishte një nga investitorët në opozitë të PD. Papritmas Taçi futet në lojë, gjen kontaktet e duhura dhe i është paguar një shumë 9 milion euro në Austri. Nuk e mori Armon ai që duhet ta merrte por u tha se e mori një kompani amerikane nga Teksas. Në vetvete nuk ishte kompani amerikane. Në fakt ishte Taçi që nuk kishte as lekët,?  është shprehur Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga