LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I dyshuar për vrasjen e Fridman Xhaferrajt/ Gjykata e Korçës lë në burg autorin

19 Nëntor 2021, 13:18, Aktualitet CNA
I dyshuar për vrasjen e Fridman Xhaferrajt/ Gjykata e Korçës

Gjykata e Korçës ka lënë në fuqi masën arrest me burg për Kristi Bixheku, i dyshuar për vrasjen e 26 vjeçarit Fridman Xhaferraj.

Prokuroria e Korçës ka këkruar që Bixheku të vazhdojë të qëndrojë në burg deri në përfundimin e hetimeve.

Gjykata ka pranuar kërkesën e prokurorisë dhe kështu ka lënë në fuqi masën e siguyrisë të marrë më parë për Bixhekun.

Kujtojmë se Fridman Xhaferi  u gjet i pajetë në këtë rezervuar me plagë të mëdha në kokë nga autori i dyshuar Kristi Bixheku kryer në bashkëpunim me shtetasin tjetër Lulëzim Spahija i shpallur në kërkim nga policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga