LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Opozita e ndarë mes gruas së njërit dhe kunatit të tjetrit

20 Nëntor 2021, 15:51, Aktualitet CNA
Opozita e ndarë mes gruas së njërit dhe kunatit të tjetrit

Nuk do të zgjaste shumë siç edhe ndodhi në fakt heshtja mes PD-së së Bashës dhe LSI-së së Monikës.

Akuzat dhe kundërakuzat po i dominojnë faqet e portaleve, por ndërsa  gënjeshtari Basha i kunatopozitës, siç shprehen të përdorurit e Metës në LSI që komandohen nga 363 votëshi Petrit Vasili i partisë së Monikës, vetëm sa hedh ndonjë shashkë për të fshehtat e palara të LSI-së, tufa e Peço Vasilit me Endritin, Kejdën Erisën e të tjerë, po shfaqen si psikanalistë e po komentojnë edhe natyrën e karakterin e Bashës.

I drejtohen me terma të njohur të fjalorit vulgar të Petrit Vasilit, i cili duket qartë që bën dispeçerin e mesazheve që ata 3-4 njerëz që i kanë mbetur LSI, dallohet qarte permes fjalëve si pazarxhiu, kunatopozita që nuk mund të jetë gjetje e një kokëboshi si Brahimllari apo vulëhumbur, Lulvula e të tjera si keto.

Rendja e 3-4 njerëzve të LSI se kush e kush të shfaqet i pari në sulmet kundër Bashës eshte prova e faktit se gruaopozita e vogël e kunatopozitës së madhe eshte vetëm një zgjatim rudimentar i një apendiksi qe nuk zgjidh gjë nese nuk hiqet i gjithi.

Pra gruaopozita nuk mund të fshihet pas sulmeve mbi kunatopozitën duke na u shfaqur si e gënjyera e madhe e Lulzim Bashës.

E keqja ka kokën, por ka edhe bishtin e vet.

Kunatopozita dhe gruaopozita me fytyren e Lulit apo të Peçovasilit janë e njejta gje./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga