LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmet e Mero Bazes ndaj Liri Berishës/ Avokatja: Kjo nuk është gazetari, por gjobvënie dhe hakmarrje

20 Nëntor 2021, 10:11, Aktualitet CNA
Sulmet e Mero Bazes ndaj Liri Berishës/ Avokatja: Kjo nuk është

Avokatja Mirela Cela Jorgo ka reaguar ndaj një artikulli të shkuar nga Mero Baze për Liri Berishës, e cila ka sjellë për lexuesit shqiptar kujtimet e një takimi të përzëmër me Nënë Terezën.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, avokatja shprehet se është e shokuar nga ky reagim, ndërsa shton se sulmet e tij nuk janë gazetari e vërtetë por gjobëvënie dhe hakmarrje pa sens.

Postimi i plotë i avokates:

Jam ndjerë e shokuar nga një artikull i gazetarit Mero Baze .

Një sulm ndaj Liri Berishês vet?m pse ka sjellë për lexuesit shqiptar kujtimet e një takimi të përzëmër me Nënë Terez?n.

Nuk pertyp dot ku ka përfunduar gazetaria

Nuk përtyp dot pse gazetarët duhet të shohin si menyrën për të bërë karriere dhe mbijetuar servilizmin, butakëzimin mbi çdo lloj pushteti q? i ushqen .

Kam punuar me gazetarë për një kohë të shkurter dhe një gazetar i mirë, pavarësisht kushteve të vështira ekonomike duhet t? dijë ku është kufiri i etikës .

Duhet të dije të bej një analiz? të thell? të situat?s, te te gjitha figurave politike , pa dallim interesash, ngjyrash apo shtrirjes në kohë t? ngjarjeve më pikante të historis?.

Baze , artikulli juaj me një lum sharjesh ndaj Liri Berishës nuk tregon profesionaliz?m, as karakter te personit tuaj

Meqë e niset kete sulm at?here do tju sygjeroja ta shtrinit analizen edhe mbi figurat e tjera të bashkëshorteve te figurave të r?ndësishme te politikës shqiptare si Xhoana Nano, znj Mejdani, znj, Topi, znj. Linda Rama ,  znj. Basha, znj Kryemadhi

Ju siguroj se figura e Liri Berish?s ka fisnikërin? , butësinë dhe mençurinë e një zonje

Kur thuhet mjaft, mjaft

Ka shumë njëanshmëri n? gazetarin? tuaj.

Kjo ka ardhur si rrjedhoje e ngjarjeve tuaja personale me familjen Berisha dhe prishje interesash.

Pavarësisht ketyre do t? doja të ishit shumë here me objektiv ne gazetarine tuaj sepse gazeta Tema nuk ka pushuar se sulmuar ndaj Lulzim Bashës per 8 vjet duke patur një rubrik? plot humor per familjaret e tij, kurse sot tonet e artikujve tuaj ndaj Lulzim Bashes jan? teper roz? , madje ne kufirin e nje flirti t? hapur, saqë sikur nuk ishit ju ai i para 25 prillit.

Jo jo , kjo nuk eshte gazetari , por nje gjob?vënie dhe hakmarrje pa sens

Kjo duhet t? marr? fund ./CNA.al

Lajmet e fundit nga