LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndarja nga jeta e Hueyda El Saied/ Mesazhet prekëse nga kolegët dhe miqtë e saj

23 Nëntor 2021, 10:32, Aktualitet CNA

Ndarja nga jeta e artistes Hueyda El Saied ka prekur dhe trishtuar të gjithë shqiptarët.

El Saied u nda nga jeta në moshën 46 vjeçare pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

Pas këtij lajmi të trishtë ka patur shumë reagime dhe mesazhe prekëse.

Kryeministri, moderatorë, gazetarë, këngëtarë kanë prekur me mesazhet e tyre për humbjen e artistes.

Kryeministri Edi Rama me zemër të thyer përmes një postimi shkruante: Lamtumirë shoqe e vogël.

Një tjetër mesazh prekës ishte ai i moderatores Rudina Magjistari.

?O çfare dhimbje, Hueyde! E pabesueshme! Trondites ky lajm i hidhur sot, te cilin ke ditur ta mbulosh aq mire, pas buzeqeshjes tende unike e shpirtit qe s?tu ngrys nje çast. Prehu ne paqe, artiste!?.

Gazetari Blendi Fevizu përmes disa fotove ku shfaqet krah të ndjerës Hueyda shkruan: ?Ishe e re dhe e doje jetën shumë për të ikur kaq herët. U prehsh ne paqe Huyeda?.

Ky lajm ka qenë i trishtë edhe për moderatoren Arbana Osmani, Isli Islamin, Ervin Kurtin e shumë të tjerë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga