LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Unaza e Madhe/ Devijon sërish trafiku

24 Nëntor 2021, 12:44, Aktualitet CNA
Unaza e Madhe/ Devijon sërish trafiku

Autoriteti Rrugor ka njoftuar se po fillojnë punimet për shtresën e fundit të asfaltit në rrugët dytësore të Loti 2, në Unazën e Madhe

Në datat 24-25.11.2021 gjatë natës do të kryhen punime në rrugën paralele perëndimore (krahu i pallateve nga Ura e lumit Lana deri te kryqëzimi me zgjatimin e Bulevardit ?Migjeni?.

Në këtë segment do të devijohet trafiku prej orës 20:00 të mbrëmjes deri në orën 06:00

Të gjitha automjetet që do të vijnë nga ish-sheshi Shqiponja, do të devijojnë vetëm majtas me destinacion rrethin e Pallatit me Shigjeta dhe do të jenë te bllokuara të gjitha degëzimet që lidhen me këtë aks dytësor me destinacion rrugën ?Tom Plezha?.

Nuk do të lejohen parkimet e automjeteve në këtë aks./CNA.al

Lajmet e fundit nga