LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Njerëzit me Bashën e kanë humbur besimin”/ Spaho: PD po shkonte në një rrugë pa krye

23 Nëntor 2021, 18:50, Politikë CNA
“Njerëzit me Bashën e kanë humbur besimin”/ Spaho: PD

Deputeti Edmond Spaho deklaroi Foltorja ishte ajo që ndezi një shkëndijë besimi tek demokratët, në një kohë kur prej 8 vitesh ndiheshin të zhgënjyer.

I ftuar në studion e ?Frontline? me Marsela Karapançon në News 24, ai theksoi se kreu i PD, Lulzim Basha e kishte kthyer partinë në një bunker ku vetëm merreshin vendime personale dhe asnjëherë nuk diskutohej.

?Shumica absolute e Kuvendit kërkon mbledhjen e tij në 11. Arsyet janë pakënaqësitë nga organet e zgjedhura deri më tani, kryetari apo kryesia. Kanë firmosur formularët.

Çështja e Berishës është kryesorja sepse u përjashtua nga një veprim personal duke shkelur normat e statutin e PD. PD ishte kthyer në një bunker, vendimet merreshin në mënyrën më personale të mundshme dhe i shtroheshin kryesisë për miratim.  

Për djegien e mandateve është bërë një diskutim formal, ndërkohë që kreu i PD e kishte dhënë verdiktin e tij. PD po shkonte në një rrugë pa krye dhe po shndërohej në një forcë periferike.

Kemi humbur dy palë zgjedhje vendore e të përgjithshme. 8 vite pa punë, qytetarët mezi mbajnë familjen, kanë investuar energji që PD të fitojë zgjedhjet. Foltorja po jep një shkëndijë. Njerëzit me Bashën e kanë humbur besimin që ai mund t?i çojë në fitore. Nuk jep dorëheqjen por vijon me kokfortësi kundër vullnetit të të tjerëve?, shprehu Spaho./CNA.al

16:07 Politikë

Meta, metë…

“Asgjë e re nga fronti i lindjes” qe shprehur disa javë më p...

Lajmet e fundit nga