LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha mesazh Bashës nga Burreli/ “ Më 11 Dhjetor do arkivohesh në arkivat e turpit”

23 Nëntor 2021, 16:28, Politikë CNA
Berisha mesazh Bashës nga Burreli/ “ Më 11 Dhjetor do arkivohesh

Lideri historik i demokrateve Sali Berisha nga Foltorja në Burrel, ka paralajmëruar kryeministrin Edi  Rama dhe Lulzim Bashën se më 11 dhjetor do të marrin përgjigjen më të hidhur të këtyre 30 viteve.

?Firmat tuaja, mbështetja juaj, do themelojë me 11 dhjetor PD dhe pluralizmin politik shqiptar.

11 dhjetori vjen në Shqipëri si data e kurorzimit të mrekullisë së dytë më të madhe shqiptare që nga viti 90.

I kurorzimit dhe themelimit të PD. Ata që menduan se erdhi fundi pluralizmit në Shqipëri, se narkoshteti do të jetë e sotmja dhe e ardhmja. Ata që menduan të shkatërrojnë idealet, gabuan rëndë.

Endi Rama merr me 11 dhjetro përgjigjen më të hidhur që mund të ketë marrë kush në këto 30 vite.

Pengu I tij Lulzim Basha i cili, është futur në lojën më të rezikshme të 30 viteve të fundit, do të arkivohet në arkivat e turpit të historisë së këtij vendi?./CNA.al

16:07 Politikë

Meta, metë…

“Asgjë e re nga fronti i lindjes” qe shprehur disa javë më p...

Lajmet e fundit nga