LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërcënimet për përjshtim/ Spaho: Kam trefishin e karrierës në PD, krahasuar me shoqatën Basha-Bardhi

23 Nëntor 2021, 14:38, Politikë CNA
Kërcënimet për përjshtim/ Spaho: Kam trefishin e

Deputeti Edmond Spaho, i cili ka mbështetur hapur Foltoren dhe Kuvendin e datës 11 dhjetor u shpreh se nuk i druhet përjashtimit nga grupi parlamentar i PD.

Në një reagim për Top Channel, Spaho deklaroi se Basha mund ta përjashtojë vetëm nga shoqata e tij me Gazin, se nga të tjerat s?më përjashton duke theksuar se ka trefishin e karrierës në PD krahasuar me atë vetë.

?Sa për thirrjen që më bëjnë të jap dorëheqjen nga drejtuesi qarkut Korçë, pres të më përjashtojë Lulzim Basha siç ka përjashtuar gjithë të tjerët që nuk janë në linjën e tij. Lulzim Basha mund të më përjashtojë vetëm nga shoqata e tij me Gazin, se nga të tjerat s?më përjashton dot se kam trefishin e karrierës në PD krahasuar me atë vetë.

Në gjendjen në të cilën kemi arritur sot, kemi arritur nga mungesa e debatit, bunkerizimi, marrja e vendimeve personale. Ne nuk synojmë të përjashtojmë asnjërin, të gjithëve u thënë se do jenë pjesë e PD madje dhe zotit Basha i kemi thëne të vijojë të kontribuojë edhe pasi të mos jetë kryetar i PD?, tha Spaho./CNA.al

Lajmet e fundit nga