LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata në PD/ Balliu: Antikuvendi i Bashës është tubim i Ramës, ky është qëllimi 

23 Nëntor 2021, 15:05, Politikë CNA
Situata në PD/ Balliu: Antikuvendi i Bashës është tubim i

Për ish deputetin Klevis Balliu,  Kuvendi i thirrur nga Lulzim Basha në 18 dhjetor i shërben vetëm Edi Ramës, që sipas tij ka për qëllim shkatërrimin e PD dhe përccarjen e demokratëve.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Balliu thekson se PD do të bashkohet për një parti më të fortë dhe të hapur në Kuvendin e 11 dhjetorit.

?Antikuvendi i Lulzim Bashës është tubim i Edi Ramës. 

Vetëm Edi Rama ka interes që Partia Demokratike të bëjë një antikuvend, ku për qëllim ka përjashtimin e demokratëve, përçarjen e demokratëve dhe shkatërrimin e PD, siç edhe tha zëdhënësja e Lul Bashës. 

PD do bashkohet në një Kuvend me datë 11 Dhjetor për një PD më të fortë, më të bashkuar dhe më të hapur?, shkruan Balliu./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga