LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Basha nuk ngjall më shpresë”/ Berisha: Një dështak e shndërroi PD në aleat të narkoshtetit

23 Nëntor 2021, 16:36, Politikë CNA
“Basha nuk ngjall më shpresë”/ Berisha: Një

Ish kryeministri Sali Berisha gjatë takimit me demokratët në Burrel është shprehur se opozita është shndërruar në një aleat i pashmangur i narkoshtetit dhe për këtë fajëson kreun e PD Lulzim Bashën.

Sipas tij, Edi Rama arritit të merrte mandatin e tretë për faktin se Basha nuk ngjall më shpresë, duke renditur edhe dështimet e qeverisë.

?Opozita për shkak të një dështaku u shndërrua në një aleat të pashmangur të narkoshtetit. Në tetë vite, Shqipëria, shqiptarët kaluan me rrogën mesatare më të ulët në rajon, kaluan në vendin me ccmimet më të larta në rajon. Nafta dhe shpenzimet e tjera kanë ccmimet më të larta në Europë. Ju të dashur demokratë, paguani tarifa për shkollimin e fëmijëve tuaj më të lartat në Europë. Por nëse përjashtohet Britania e Madhe dhe Holanda, Shqipëria ka tarifa më të larta për shkollimin. Shqipëria ka tarifat më të larta në shëndetësi.

Në rast se Edi Rama ekzekuton shpresën, Lulzim Basha nuk ngjall shpresë, atij nuk ibesojnë, jo se nuk duan demokratët, por sepse ai nuk ka qenë në lartësinë e duhur. Të gjitha këto kanë pasur një ccmim të shtrenjtë. Edi Rama merr mandatin e tretë. Tani unë ju u kërkoj gjykimin tuaj, pse po ndodh kjo me ne? Çarë ka ndodhur me ne shqiptarët që po ecim në këtë mënyrë. Shkaku i të gjithave është vota?, tha Berisha./CNA.al

16:07 Politikë

Meta, metë…

“Asgjë e re nga fronti i lindjes” qe shprehur disa javë më p...

Lajmet e fundit nga