LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Njësia 5 nxjerr blof Bashën për vërtetësinë e firmave

23 Nëntor 2021, 16:30, Politikë CNA
Njësia 5 nxjerr blof Bashën për vërtetësinë e

Lajmi i sotëm në media ishte prezenca e rivalit të Lulzim Bashës, deputetit Agron Shehaj në zyrën e Edi Palokës për të verifikuar vërtetësinë e formularëve në njësinë 5 dhe 7 ku ishte drejtues politik.

Nga aty Shehaj ka marrë në telefon delegatët e këtyre njësive, të cilët kanë pohuar se kanë firmosur formularin e mbajhtjes së Kuvendit në 11 dhjetor.

Por pas këtij veprimi, i menjëhershëm ishte edhe reagimi i PD, ku përmes një deklarate e dalë nga zyra e Bashës thuhet se veprimi i Shehajt është një shoë mediatik dhe se ai nuk njeh delegatët e këtyre dy njësive.

Kjo ishte thjesht një gënjeshtër e rradhës e dalë nga zyra e propagandës së Bashës dhe këtë e nxorri zbuluar vetë njësia numër 5.

Përmes një statusi në faqen zyrtare në Facebook, kjo njësi thekson se janë 90% e delegatëve që kanë firmosur dhe se deklarata e PD-së nuk ka të bëj me ata.

Pra Basha, pasi ?rrëmbeu? faqen zyrtare të Facebook-ut të Lëvizjes së Gruas, tashmë po merr faqet e njësive për t?i zotëruar dhe menaxhuar po ai vetë për të sulmuar Kuvendin e 11 dhjetorit dhe ata që e mbështesin atë./CNA.al

Shehaj verifikoi vërtetësinë e firmave/ PD nis sulmet: Nuk njeh asnjë nga baza demokrate

Rivali i Bashës verifikon firmat/ Telefonon delegatët nga zyra e Palokës

 

16:07 Politikë

Meta, metë…

“Asgjë e re nga fronti i lindjes” qe shprehur disa javë më p...

Lajmet e fundit nga