LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zhduku votën në PD/ 'Basha u zgjodh kryetar me një një proces kryekëput të manipuluar'

23 Nëntor 2021, 16:48, Politikë CNA
Zhduku votën në PD/ 'Basha u zgjodh kryetar me një

Sali Berisha nga ‘Foltorja’ e Burrelit ,u shpreh se Basha u rizgjodh në krye të PD përmes një procesi kryekëput të manipuluar.

Sipas tij, Basha imitoi Edi Ramën duke zhdukur votën nga PD.

?Procesi që zgjodhi ai për kryetar të PD ishte kryekëput i manipuluar. Edhe ky shkelmoi mbi votën. Na zgjodhi një kryesi pa votë, për herë të parë në hiostorinë e PD.

Peng Basha që imiton Ramën, zhduku votën. 60% të Kryesisë e emëroi. Histori më të turpshme nuk ka, spostim i partisë drejt organizimeve komuniste. Kryesia nuk emërohet, Kryesia zgjidhet me votën e fshehtë të përfaqësuesve tuaj dhe vetëm atëherë është legjitime, por ai nuk e sillte te vota e  fshehtë sepse e dinte që nuk fitonte Kryesia e tij, ndaj shkeliu statutin me të dyja këmbët.

Emëroi një Kryesi e cila në një akt ilegjitim dhe të turpit historik, vendos të thërrasë anti-Kuvendin e pluralizimit politik?, tha ai./CNA.al

16:07 Politikë

Meta, metë…

“Asgjë e re nga fronti i lindjes” qe shprehur disa javë më p...

Lajmet e fundit nga